Historia Konferencji Rada Nadzorcza

1061
views

6 listopada 2011 roku odbyła się w Katowicach 1. edycja Konferencji Rada Nadzorcza, wtedy oczywiście nikt nie wiedział, że była to pierwsza edycja. Było to wydarzenie zorganizowane w 10 rocznicę powołania mnie do pierwszej rady nadzorczej.

Ówczesny sukces frekwencyjny – uczestniczyło ponad 70 osób – skłonił mnie do organizacji kolejnych odsłon wydarzenia. I tak to w kolejne listopady odbyła się kolejno druga, trzecia, czwarta i… piąta edycja Konferencji Rada Nadzorcza to wyjątkowe wydarzenie – gościliśmy w nowowybudowanym katowickim Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym i po raz pierwszy przyznaliśmy wyróżnienie „Człowiek Corporate Governance”. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 osób… co wtedy oznaczało iż Konferencja Rada Nadzorcza była największym wydarzeniem z obszaru ładu korporacyjnego w Polsce.

Od tego czasu – kolejne szósta (w Katowicach), siódma (w Dąbrowie Górniczej), ósma i dziewiąta (również w Dąbrowie Górniczej) edycje odbywały się „w swoim rytmie” – goszcząc wielu ekspertów i liczne grono uczestników.

W 2020 roku miała odbyć się jubileuszowa 10. edycja Konferencji Rada Nadzorcza, ale… COVID-19 skutecznie zmienił plany nas wszystkich. I tak oto 10. i 11. edycja odbyły się w formule on-line, w 2021 roku.

Odbywająca się w 2022 roku 12. edycja Konferencji Rada Nadzorcza połączyła ze sobą tradycyjną, stacjonarną jej formułę, która odbędzie się w Sali Notowań GPW, z wersją on-line – dostępną dla wszystkich. Nowe czasy dały nowe możliwości, dlaczego z nich nie było skorzystać?

A już za chwilę (7 listopada 2024) spotkamy się po raz 14.

Od samego początku Konferencja Rada Nadzorcza była wydarzeniem niekomercyjnym. Celem jest promowaniem ładu korporacyjnego i profesjonalnych rad nadzorczych. Każda edycja Konferencji Rada Nadzorcza odbywa się przy wsparciu partnerów, czasem anonimowych, za co im dziękuję.

Piotr Rybicki